Operating Temperature: 0°C to 45°C
Humidity: 5% to 90% non-condensing
Storage Temperature: -20°C to 70°C
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | EU-LCP-0-0-1000-00 60014500 |
| Estimated shipping dimensions: | 2x1.6x58cm |
| Weight: | 1 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Control Cycle Time: | 62.5 µs |
| Encoder Frequency: | Up to 10 MHz |
| Voltage: | 5V DC (from PCI bus) |
| Current Consumption: | Typically < 1A |
| Operating Temperature: | 0°C to 45°C |
| Humidity: | 5% to 90% non-condensing |
