Constant current/constant voltage
Low output ripple
Chargers can be linked together
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 110 mm x 133 mm x 48 mm |
| Weight: | 0.4 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| FREQUENCY RANGE: | 45 Hz to 65 Hz |
| VOLTAGE RANGE: | 90 V to 305 V (L-N) |
| DC OUTPUT: | 5 A DC 12 V DC |
| RIPPLE AND NOISE: | <1% |
| EFFICIENCY: | >80% |
| REGULATION: | <0.001% Vo |
