Power curve simulation
Display sets on load on modules LCD display
Serial port settings within the front panel editor
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 245 mm x 184 mm x 51 mm |
| Weight: | 0.88 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| CONTINUOUS VOLTAGE RATING: | 8 V to 35 V continuous |
| OUTPUT A (FUEL): | 15 A DC at supply voltage |
| OUTPUT B (START): | 15 A DC at supply voltage |
| VOLTAGE RANGE: | 15 V to 333 V AC (L-N) |
| FREQUENCY RANGE: | 3.5 Hz to 75 Hz |
| FREQUENCY RANGE: | 10,000 Hz (max) |
