Enhanced graphical user interface
MSC ID within PLC GenComm override
CAN support for the DSEA108 AVR
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 245 mm x 184 mm x 51 mm |
| Weight: | 0.88 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| MAXIMUM OPERATING CURRENT: | 510 mA at 12 V, 240 mA at 24 V |
| MAXIMUM STANDBY CURRENT: | 330 mA at 12 V, 160 mA at 24 V |
| CHARGE FAIL/EXCITATION RANGE: | 0 V to 35 V |
| DIGITAL INPUTS A-H: | Negative Switching |
| OUTPUT A (FUEL): | 15 A DC at supply voltage |
| FREQUENCY RANGE: | 3.5 Hz to 75 Hz |
