3-phase generator sensing
3-phase mains (utility) monitoring
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 216 x 158 x 43 mm |
| Weight: | 0.5 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| CONTINUOUS VOLTAGE RATING: | 8 V to 35 V Continuous |
| MAXIMUM OPERATING CURRENT: | 100 mA at 12 V, 105 mA at 24 V |
| MAXIMUM STANDBY CURRENT: | 60 mA at 12 V, 55 mA at 24 V |
| MAXIMUM SLEEP CURRENT: | 40 mA at 12 V, 35 mA at 24 V |
| OUTPUT B (START): | 10 A short term, 5 A continuous,at supply voltage |
