Large back-lit icon LCD display
3-phase generator sensing
Breaker control buttons on front fascia
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 216 mm x 158 mm x 43 mm |
| Weight: | 0.48 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| CONTINUOUS VOLTAGE RATING: | 8 V to 35 V Continuous |
| MAXIMUM OPERATING CURRENT: | 100 mA at 12 V, 105 mA at 24 V |
| MAXIMUM STANDBY CURRENT: | 60 mA at 12 V, 55 mA at 24 V |
| VOLTAGE RANGE: | 15 V to 415 V AC (Ph to N);26 V to 719 V AC (Ph to Ph) |
| FREQUENCY RANGE: | 3.5 Hz to 75 Hz |
