Large back-lit icon LCD display
3-phase generator sensing
Generator overload protection (kW)
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 140 mm x 113 mm x 43 mm |
| Weight: | 0.28 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| CONTINUOUS VOLTAGE RATING: | 8 V to 35 V Continuous |
| MAXIMUM OPERATING CURRENT: | 85 mA at 12 V, 96 mA at 24 V |
| MAXIMUM STANDBY CURRENT: | 51 mA at 12 V, 47 mA at 24 V |
| FREQUENCY RANGE: | 3.5 Hz to 75 Hz |
| FREQUENCY RANGE: | 10,000 Hz (max) |
| FREQUENCY RANGE: | 3.5 Hz to 75 Hz |
