Engine CAN Port
DSE Configuration Suite PC Software
Internal Termination provided
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 99 x 79 x 41.5 mm |
| Weight: | 0.09 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Sample Rate: | 5 kHz or better |
| Input Impedance: | 300 kΩ phase to neutral |
| Resolution: | 1 V AC phase to neutral |
| Accuracy: | ±1 % of full scale phase to neutral |
| Frequency Accuracy: | ±0.2 Hz |
| Contact Wetting Current: | 5 mA typical |
