AC-DC CONVERTER
DIN RAIL
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
WIDTH:83MM ROHS COMPLIANT: YES
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 8.3x12.5x13cm |
| Weight: | 1.35 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Input Type: | AC |
| Number of Outputs: | 1 |
| AC Voltage - Input: | 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Efficiency: | 89% |
