COMPRESSOR CONTROLS CORPORATION
CM-1-335
Isolated current input module
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 14.5x12x6.5cm |
| Weight: | 0.26 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Input Type: | 4-20 mA |
| Input Voltage: | 24 V DC |
| Input Range: | 4-20 mA |
| Signal Isolation: | 1500 V to 2500 V |
| Accuracy: | accuracy of ±0.1% |
| Power Supply: | 24 V DC |
| Operating Temperature Range: | 0°C to 60°C (32°F to 140°F) |
