SGMSH-15ACA-TV11
servo motor
Product Describe
SGMSH-15ACA-TV11
servo motor
Rated Power: 1.5 kW
Rated Voltage: 200 V AC
Rated Current: 9.7 A
Technical specifications for SGMSH-15ACA-TV11
Manufacturer: YASKAWA
Product Category: Server Driver
Spare Part Number: SGMSH-15ACA-TV11
Estimated shipping dimensions: 5×24.5×26.2cm
Weight: 2.04 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: JAPAN
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Rated Speed: 1,500 RPM
Maximum Torque: 32 Nm