| Manufacturer: | TEL |
| Product Category: | General Automation |
| Spare Part Number: | 2986-411806-11 |
| Estimated shipping dimensions: | 20 x 10 x 5cm |
| Weight: | 1.5 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | JAPAN |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Storage Temperature Range: | -55°C to +85°C |
| Input Voltage Range: | 120VAC to 240VAC |
| Output Current: | Continuous 5A, Peak 10A |
| Certifications: | ISO 9001, IEC 61000-4-2 |
| Compatibility: | Semiconductor Fabrication Equipment |
| Power Consumption: | 120W |
| Certifications: | ISO 9001, CE, RoHS compliant |
