| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | PYF08A-E |
| Estimated shipping dimensions: | 5.2x 3.3 x 1.6cm |
| Weight: | 0.018 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | JAPAN |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Number of Channels: | 8 |
| Operating Ambient Temp Range: | -20°C to +55°C |
| Humidity Range: | 5% to 95% non-condensing |
| Protection Class: | IP20 |
| Operating Current: | ≤ 1A |
| Environmental Compliance: | IEC/EN/UL/CUL |
