| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | MY2N-J |
| Estimated shipping dimensions: | 2.1x4.2x2.8cm |
| Weight: | 0.04 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | JAPAN |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Operating Current Range: | DC 0.2A to 2A |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
| Operating Voltage: | 24V DC |
| Switching Speed: | ≤ 1ms |
| Leakage Current: | ≤ 10μA |
| Ambient Operating Temperature: | -20°C to +70°C |
