| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | 3G8F5-CLK01 |
| Estimated shipping dimensions: | 2.2x17.6x12.6cm |
| Weight: | 0.12 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Japan |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Operating Temperature: | -20°C to 85°C |
| Operating Voltage: | DC 24V |
| Current Consumption: | ≤ 25mA |
| Connection Type: | RS-485 |
| Communication Speed: | 9600 bps |
| Humidity Range: | 5% to 95% non-condensing |
