SPS-DY150H
POWER SUPLY
Product Describe
SPSDY150H
POWER SUPLY
DC TO SWITCHING DC
18-36 V DC INPUT
150 W
100V to 240V AC
Overvoltage, undervoltage, overcurrent
Short circuit protection
Technical specifications for SPS-DY150H
Manufacturer: KUKA
Product Category: Robot system
Spare Part Number: 00-105-904
Estimated shipping dimensions: 12 x 6 x 3cm
Weight: 0.5 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: GERMANY
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Output Voltage: 12V DC, adjustable
Efficiency: 92%
Operating Temperature: -20°C to +70°C
Output Voltage: 12V DC
Output Current: 12.5A