64WKS-M240/50-RLG
Servo Drive
Product Describe
64WKS-M240/50-RLG
Servo Drive
230 V AC
3000 W
Up to 20 kHz
Wide range of servo drive
EtherCAT, CANopen, Profinet
Technical specifications for 64WKS-M240/50-RLG
Manufacturer: KOLLMORGEN
Product Category: Server Driver
Spare Part Number: 64WKS-M240/50-RLG
Estimated shipping dimensions: 24x12x6cm
Weight: 3.5 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: USA
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Current Rating: 24 A
Output Power: 50 W
Communication Protocol: EtherCAT
Resolution: 1 μm
Operating Temperature: -20°C to +70°C