12.F5.GBD-YM00
DRIVE
Product Describe
12.F5.GBD-YM00
DRIVE
F5 SERIES
305-440 VAC
13 AMP
50/60 HZ INPUT
0-440 VAC
9.5 AMP
0-1600 HZ OUTPUT
6.6 KVA
4 KW
Technical specifications for 12.F5.GBD-YM00
Manufacturer: KEBA
Product Category: Robot system
Spare Part Number: 12.F5.GBD-YM00
Estimated shipping dimensions: 20 x 20 x 20 cm
Weight: 12 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: USA
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Motor Capacity: 12 kW
Operating Voltage: 400 VAC
Invert Duty Cycle: 100%
Control Protocol: EtherCAT, Modbus TCP/IP
Speed Control Range: 0 – 3000 RPM
Protection Class: IP20
Operating Voltage Range: 200V AC