| Manufacturer: | Delta Electronics |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | VFD007L21A |
| Estimated shipping dimensions: | 14.0x17.8x15.2cm |
| Weight: | 1.6 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | CHINA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Applicable motor capacity: | 0.75kW |
| Version: | Standard |
| Input Voltage Range: | 180V - 264V AC |
| Applicable Motor Output: | 0.75 kW (1.0 HP) |
| Rated Output Current: | 4.2 A |
| Output Frequency Range: | 1.0 - 400 Hz |
| Carrier Frequency: | 1 kHz - 12 kHz |
