Electronic Control Module - ECM
Die-cast Aluminum
| Manufacturer: | CATERPILLAR CAT |
| Product Category: | General Automation |
| Spare Part Number: | 300-4969 AX1005414 |
| Estimated shipping dimensions: | 3.6x18.8x22.5cm |
| Weight: | 0.5 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Input Voltage: | 24 V DC |
| Operating Temp: | -40°C to +85°C (-40°F to +185°F) |
| Connector Pins: | 120-pin |
| IP Rating: | IP67 / IP69K |
| Protocols: | Cat Data Link, CAN / J1939 |
