SM10/20-TA 055128-111
SERVO DRIVE
Bosch SM10/20-TA 055128-111
Bosch SM10/20-TA 055128-111
Bosch SM10/20-TA 055128-111
Product Describe
SM10/20-TA 055128-111
Servo Module
DC 520V
50Hz / 60Hz
SERVODYN
10 AMP
520 VDC
-20°C to +60°C
Terminal Block
Technical specifications for SM10/20-TA 055128-111
Manufacturer: Bosch
Product Category: Server Driver
Spare Part Number: 055128-111
Estimated shipping dimensions: 10 x 5 x 2 cm
Weight: 0.2 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: GERMANY
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Nominal Current: 10A
Output Power: 1000W
Control Interface: EtherCAT
Torque Rating: 35Nm
Operating Voltage: 24 VDC
Output Frequency: 30 kHz
Protection Class: IP20
Humidity Range: 5% to 95% RH (non-condensing)