VRDM-5910/50-LVC
STEPPER MOTOR
Berger Lahr VRDM-5910/50-LVC
Berger Lahr VRDM-5910/50-LVC
Berger Lahr VRDM-5910/50-LVC
Product Describe
VRDM591050LVC
STEPPER MOTOR
90 MM DIAMETER
100 MM LENGTH
50 PAIRS OF ROTOR POLES
LAMINATED ROTOR PLATE
5 PHASE
325 V
2.25 AMP
2.8 NM
CONNECTOR BOX
Technical specifications for VRDM-5910/50-LVC
Manufacturer: Berger Lahr
Product Category: Server Driver
Spare Part Number: VRDM5910/50LVC
Estimated shipping dimensions: 20.6x6x8cm
Weight: 1.98 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: GERMANY
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Rated voltage: 24V DC
Number of phases: three-phase
Step angle: 1.8°
Current: 5.0A
Speed: 0-3000 RPM
Accuracy: ±3%