| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 21504-000-020-05-02 |
| Estimated shipping dimensions: | 1.6x1.3x69cm |
| Weight: | 0.05 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Probe Diameter: | 8 mm |
| Thread Type: | 3/8-24 UNF |
| Tip Material: | Polyphenylene sulfide (PPS) |
| Linear Range: | 80 mils (2.0 mm) |
| Scale Factor: | 200 mV/mil (7.87 V/mm) |
| Frequency Response: | 0 to 10 kHz |
| Operating Temperature: | -34°C to +177°C |
| Power Supply: | -17.5 Vdc to -26 Vdc, 12 mA max |
