| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 24701-34-05-20-018-03-02 |
| Estimated shipping dimensions: | 38x7.8x7.8cm |
| Weight: | 2.22 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | XIAMEN,FUJIAN,CHINA |
| Probe with Connector: | 3300 XL 8mm With Connector Protector and Certification Options |
| Probe Cable Length: | 20 inches (0.5 meters) |
| Probe Penetration: | 1.8 in (45.72 mm) |
| Mounting Thread: | 3/4-14 NPT |
| Standoff Adapter: | 2.0 in (50.8 mm) |
| Fittings: | One 3/4-14 NPT plug One 3/4-14 to 1/2-14 NPT reducer One cable seal grip with grommets for the following cable sizes: • 1/8 to 3/16 inches • 1/4 to 5/16 inches • 5/16 to 3/8 inches |
