NSB202-601D
Control Modes:Position, Speed, Torque
Overload Protection:Built-in
| Manufacturer: | BALDOR |
| Product Category: | DCS System |
| Estimated shipping dimensions: | 2.2 cm x 12.4 cm x 12.6 cm |
| Weight: | 0.1 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Output Current: | 5 A |
| Operating Voltage: | 24 VDC |
| Control Protocol: | CANopen |
| Operating Temperature: | -20°C to +60°C |
| Communication Interface: | RS-485 |
| Max. Encoder Resolution: | 1024 PPR |
| Motor Compatibility: | AC/DC Motors |
