| Manufacturer: | Allen-Bradley |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | 1784CF64 |
| Estimated shipping dimensions: | 4.2x3.5x0.3cm |
| Weight: | 0.03 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Product type: | Industrial CompactFlash Card |
| Contact discharge: | 4 kV |
| Air discharge: | 8 kV |
| Standard: | C-Tick, CE |
| Storage Capacity: | 64 MB |
| Temperature: | 0 to 60 degrees Celsius |
| Temperature, storage: | -40…85 °C (-40…185 °F) |
| Relative humidity: | 5…95% noncondensing |
