HSE200-120160
Power Supply Module
Product Describe
HSE200-120160
Power Supply Module
200 kW
120-160 VDC
50/60 Hz
98% at full load
1600 A
+/- 5% @ full load
6.67A max @ 120VAC
Technical specifications for HSE200-120160
Manufacturer: AMTEX
Product Category: General Automation
Spare Part Number: HSE200-120160
Estimated shipping dimensions: 50 x 30 x 15 cm
Weight: 25 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: USA
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Frequency Range: 50Hz to 60Hz
Output Power: 200 Watts
Operating Voltage: 120V to 160V AC
Operating Temperature Range: -20°C to +50°C