| Manufacturer: | ABB |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | TK856 |
| Estimated shipping dimensions: | 25×20×5cm |
| Weight: | 0.09 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | SWEDEN |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Temperature Range: | -40°C to +105°C |
| Shielding Framework: | Triple-layer (Foil + Braid + Drain) |
| Conductor Material: | Oxygen-free Copper |
| Product Type: | Prefabricated Cable |
| Cable Nominal Length: | 1.0 meter (1000 mm) |
| Interface Connector: | Dual-ended precision multi-pin heavy-duty connectors |
| Shielding Framework: | Triple-layer protection |
