| Manufacturer: | ABB |
| Product Category: | DCS System |
| Spare Part Number: | CI845 |
| Estimated shipping dimensions: | 5.3x10.5x11.8cm |
| Weight: | 0.25 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | SWEDEN |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Role Type: | Slave |
| Input Voltage Range: | 19.2 ... 30 V DC |
| Power Dissipation: | 5 W |
| Operating Temperature: | -40 °C (-40 °F) to +70 °C (158 °F) |
| Communication Protocol: | Ethernet |
| Hazardous Area Approvals: | ATEX / IECEx: II 3G Ex ec IIC T4 Gc; US/CAN: Class I, Div 2, Groups A-D |
