Product Type: Printed Circuit Board (PCB)
System Compatibility: Lam Research Phase III wafer processing systems
Primary Functionality: Signal processing, power distribution, system communication
Material: High-quality FR4 substrate with advanced thermal and electrical properties
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 5.1 cm x 20.3 cm x 14.6 cm |
| Weight: | 0.9 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Board Type: | Multi-layer PCB |
| Voltage Requirements: | System-specific voltage levels |
| Operating Temperature: | -10°C to 70°C |
| Storage Temperature: | -20°C to 85°C |
